Sorumlu İçilen Biranın Sağlığa Faydaları | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı | Koşuyolu Mekan

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Sorumlu İçilen Biranın Sağlığa Faydaları

Büyük bir kesim için bayağı şaşırtıcı olsa da, biranın bilimsel makalelerle kanıtlanmış bir çok yararı var. Alkol her zaman dostumuz olmasa bile bazı konularda bize yardımcı oluyor. Kanseri önlemekten kemikleri güçlendirmeye kadar yararları olan birayı, sanki bahaneye gerek varmışçasına, Koşuyolu gidilecek mekanlarda içmek için birkaç bahane daha çıktı karşımıza. Tabii ki bu yararlar, aşırıya kaçmadan sorumlu içmekle karşımıza çıkıyor. Her şeyin fazlasının zarar olduğundan bahsetmekte yarar var.

 

Kemikleri Güçlendirir

 

International Journal of Endocrinology’de yayınlanan bir makaleye göre, doğru miktarda alkol tüketmek erkeklerde kemik yoğunluğunun artmasına sebep oluyor. Tabii bir şartı var; tüketilen alkolün oranı çok yüksek olmayacak. Burada bahsedilen alkol genel olarak bira ve kırmızı şarap. Araştırmaların başka bir bulgusu da, biranın içinde bulunan silikonun da kemik oluşumuna katkı sağlaması. Çocuklukta içilen sütün yerini yetişkinlikte, Koşuyolu gidilecek mekanlarda içilen bira alıyor.

 

İltihap Oluşumunu Engeller

 

Biranın üç temel bileşeninden biri olan, biraya tadını veren madde bildiğiniz gibi şerbetçiotudur. Halk arasında sedetif ve anti bakteriyel özelliklerinden dolayı da tarih boyunca kullanılıyordu. Yeni bir araştırmaya göre şerbetçiotu aynı zamanda iltihap sökücü olarak da kullanılıyor, hatta tüketilmesi iltihabın tutunmasını da iltihaba neden olan maddeleri nötrleyerek engelliyor.

 

Kanser Riskini Azaltır

 

Koşuyolu gidilecek mekanlar kansere karşı da koruyor. Alman Kanser Araştırma Merkezi’nin yaptığı bir araştırma, yine şerbetçiotunda bulunan Xanthohumol isimli bileşen kadınlarda meme kanserinin, erkeklerde ise prostat kanserinin oluşmasına neden olan reaksiyonları engellediğini kanıtlıyor.

 

Kalbi Güçlendirir

 

Günde bir kadeh şarabın kalbe iyi geldiğini zaten biliyoruz, araştırmalara göre aynı etki birada da var. Kararında içilen bira kalp hastalığı riskini %31 azaltıyor. Fakat dikkat; eğer fazla içerseniz etkiler tersine dönüşüyor.

 

Böbrek Taşı Oluşumunu Engeller

 

Clinical Journal of American Society of Nephrology’ye göre bira içmek böbrek taşı oluşumunu oldukça azaltıyor. Şarap veya bira içenler, hiç alkol içmeyenlere göre %40 daha az böbrek taşı oluşturma riski taşıyor. Böbrek taşı düşürmek için sallantılı minibüse binmek tarih oldu Koşuyolu gidilecek mekanlar konforunda böbrek taşlarına veda edebilirsiniz.

 

Alzheimer’a Yakalanma Riskini Azaltır

 

Loyola Üniversitesi’ndeki araştırmacılara göre doğru miktarda içilen bira Alzheimer’a yakalanma şansınızı %30lara kadar düşürüyor. Aynı zamanda şerbetçiotunun akıl hastalıklarına karşı koruma sağladığını da kanıtladılar. Ayrıca biradaki kolesterol de, evet kolesterol, bunama ve Alzheimer riskini düşürüyor.