Hamburger Hakkında Ne Biliyoruz? | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı | Koşuyolu Mekan

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Hamburger Hakkında Ne Biliyoruz?

 

Hızlı ve pratik yapımıyla gönlümüze taht kurmuş fast-food harikası, Koşuyolu gidilecek mekanlar menülerinin hamburger’in tarihine biraz yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Hamburgerin ilk hali Orta Asya’dan yani Tatarlar’dan çıktı. Tatarlar savaşçı topluluk oldukları için çiğ etle besleniyordu. Efsaneye göre, Tatarlar uzun sefere giderken etleri atlarının eğerinde saklıyordu. Zamanla atın hareketlerinden dolayı etin piştiğini ve daha kolay çiğnendiğini fark ettiler. Ruslarla yapılan savaşlar sırasında etin bu hali Ruslar tarafından keşfedildi ve yine efsaneye göre bu et “Tatar Bifteği” olarak onların mutfağında yer etti. Ruslardan da liman kenti Hamburg’a geldi, Hamburg’a ait anlamı taşıyan “Hamburger” bu şekilde doğmuş oldu. Almanların 1800’lü yıllarda Amerika’ya göçmesiyle Amerika’ya aitmiş gibi pazarlanmaya başlandı.

Bugün her yerde gördüğümüz hamburger Koşuyolu gidilecek mekanlarda en iyi nerde yenir peki? Her işletmenin, lokantanın, pubın kendine has mutfağı ve şefi var. Hamburger fast- food zincirlerinde patates ve içeceği ile menü halinde geliyor, hamburgerin yanında patates yoksa keyfi çıkmıyor.

Fast – Food Kültürü

Günümüz insanının artık uzunca vakti olmaması, sürekli bir acelesi olmasından dolayı oluştu fast-food kültürü. Etin kararında pişmesi, patatesin taze olması, sunumun şık olması olmazsa olmazlardan. İster klasik hamburgerde ister denediğiniz farklı lezzetlerde bunlara dikkat edilmesi oldukça önem taşıyor.

Biranın Yanında Hamburger

Biranın da Sümerler’e kadar dayandığı efsaneler arasında, hatta bu Sümerler’in bira tanrısı bile varmış… Koşuyolu gidilecek mekanlar arasında Mahalle Pub’ı sıfatını üstlenen Monkey Business misafirlerine farklı bir hamburger sunuyor; herkesi biranın yanında “Dark Burger” ile yeni bir lezzet denemeye davet ediyor. Farklı kültürlerin biraları ile farklı burgerleri de repertuvarında bulunduran Monkey’de birçok lezzet deneyebilirsiniz; Mantar Burger, Tavuk Burger, Sebze Burger ve niceleri Monkey Business’da sizleri bekliyor.

Koşuyolu parkının hemen karşısındaki bu yeri Koşuyolu gidilecek mekanlar listesinin başına yazmalısınız. Bira kültürüne sahip çıkan, evinizde gibi hissedeceğiniz bir yer burası. Amerika birası Miller’ı, Hollandalılara ait Heineken’i, Danimarka birası Carlsberg’i ve dünyanın birçok yerinden gelen farklı biraları tatmak için daha fazla beklemeyin! Gitmişken Maymun’a da bizden bi’ selam söyleyin.