Happy Hours | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Happy Hours

Kış yaklaşırken bizlerin Koşuyolu içkili mekanlarda soluk alma vakti geldi. Ama herkesin dilinde ‘Happy Hours’ var. Neymiş bu Happy Hours bir çözelim dedik.

İngilizceden birebir tercümeyle “mutlu saatler” anlamına geliyor. Ama beyaz yakalılar için özellikle Anadolu yakası çalışanları ve haftaiçi iş çıkışı Koşuyolu içkili mekanlarda rahatlama keyfi demek. Yani mutlu saatler, mesai saatinin bitişini kutladığımız saatler oluyor.

Kurumsal şirketlerde bunun amacı, çalışanların motivasyonunu yükseltmek ve ekip içi iletişimi daha samimileştirmek. Yabancı sermayeli şirketler iş görüşmelerinde, önemli toplantılarda ortamın kasvetini yıkmak ve stresi azaltarak vakti güzel değerlendirmek adına yapar.

Türkiye’de bazı kurumsal şirketler bunu her ayın ilk Cuma günü yapar. Alkollü ortamı tercih etmeyen şirketlerse bizim Türk kültürümüzle harmanlayarak pasta, börek, çörek ile “mutlu saatler” geçirir.

Koşuyolu içkili mekanlarda delicesine eğlendiğimiz ya da bir tatlı huzur aldığımız Happy Hours efsaneye göre Amerika’da ortaya çıkmış. Başlarda Amerikan donanmasının kendi içinde yaptığı spor etkinliklerine verilen bu isim 1920’li yıllarda içkilere gelen yasaklar neticesinde içerik değiştirmiş. Yasaklara karşı kendi etkinliklerini oluşturan Amerikan halkı, bazı mekanlarda yemeklerden önce kokteyl içmeye başlamış. Bu organizasyona “happy hours” denmiş.

Yasağın kalkmasının arkasından bu organizasyonlara çoğu işletme devam etmiş.

Happy Hours ve İşletmeler

Günümüzde Happy Hours alışkanlığı işletmelerin içkileri ucuza sattığı saatler olarak kalmış. Her ne kadar şirketler kendi içlerinde yapsalar da işletmeler belirledikleri saatler arasında içkilerde indirim, kampanya gibi ufak değişiklikler yapar. Arka fonda sakinleştirici bir müzik daima çalar. Mekanın kalabalıklaşma saatine kadar devam eder bu süreç.

İtalyan restoranlarında bu etkinliğin adı “aperitivo”dur. Bizim alıştığımız Happy Hours organizasyonundan elbette farklı. İtalyanlar yapar da farklı olmaz mı! İçkilerden indirimli faydalanmanın yanında açık büfeden sınırsız tabak doldurabiliyorsunuz bu saatlerde.

Koşuyolu içkili mekanlarda Happy Hour için tercih edeceğiniz mekanlardan biri tabii ki Monkey Business!

Kadıköy’ün kalabalığından uzakta, huzurun kalbinde ve yeşilin içinde biranızı yudumlarken isterseniz iş arkadaşlarınızla plaza dedikodusu yapabilir, isterseniz maç izleyebilir isterseniz de atıştırmalıklarla anın tadını çıkartabilirsiniz.

Koşuyolu içkili mekanlardan Monkey Business sizi pazartesiden perşembeye  12.00 – 16.00 arası Happy Hours’a bekliyor.