Keyfin, Sohbetin, Samimiyetin Adresi: Kadıköy’de Gidilecek Mekanlar | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı | Koşuyolu Mekan

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Keyfin, Sohbetin, Samimiyetin Adresi: Kadıköy’de Gidilecek Mekanlar

Kadıköy’de gidilecek mekanlar tek tek saymakla bitmez ama onları bu kadar özel kılan şeylerden bahsetmek mümkün olabilir. Haydi, biraz dolaşalım Kadıköy’de! 😉

Kadıköy’de gidilecek mekanların neredeyse hepsinin bir ruhu olduğunu söylemek mümkün. Tabii Kadıköy’ün mekanları dendiği anda ilk akla gelen Barlar Sokağı diye de bilinen Kadife Sokak oluyordur. Ne var ki Kadıköy’de gidilecek mekanları şöyle bir düşününce tek bir sokakla sınırlı kalmasını beklemek de mümkün değil; bir tek tarzda olmasını beklemek de…  Çok sayıda ve Kadıköy’ün her yerinde gidilecek bir mekân var ve bu mekanların birçok ortak noktası da var.

Herkese Yer Var, Herkesin Yeri Var

Kadıköy’de gidilecek mekanlar arasında kendine bir meyhane de seçebilirsin, bir rock bar da… Türleri, tarzları, mezeleri ve içkileri birbirinden farklı onlarca mekan bulabilirsin. Hatta, aynı sokağın bir ucunda meyhane diğer ucunda rock barı bile bulabilirsin. Yani, şayet Kadıköy’deysen, değişiklik aramak için çok uzaklara gitmek gerekmez. 

Mekanlarda Çalışan Değil, Ev Sahipleri Olur

Kadıköy’de gidilecek mekanlarda dikkat çeken ilk şeylerden biri de budur; çalışan insanların samimiyeti, sıcaklığı, sohbeti. Bir anda sanki mekana değil de bir arkadaşına gitmiş gibi hissedebilir insan. Yalnızca “Ne alırsın?” diye değil, okuduğun kitabı da sorabilir. “Afiyet olsun” demekle kalmaz, “Başka bir şey?” diye ilgilenir. O yüzden de oturdukça oturası gelir insanın.

Seni Mutlu Eden Bir Yer Kesin Vardır

Kadıköye’de gidilecek mekanlar içinde ihtiyacın olan, istediğin atmosfer ne olursa olsun bulursun. Çünkü farklı fikirlere de zevklere de saygı duyulur, yer açılır Kadıköy’de. O yüzden senin gibi düşünen birileri de mutlaka vardır. Müzikten ve danstan yıkılan bir klüpte de yalnız olmazsın, kucağında bir kedi uyurken kitap okuyacağın küçücük kafelerde de.  Sana iyi gelecek olanı mutlaka bulursun.

Kaybolduğun Sokaklarda Sürprizler Seni Bekler

Kadıköy’de gidilecek mekanlar için keşfe çıktıysan şanslısın. Kimsenin tavsiyesini istemeden, referansına aldırmadan kendi huzur köşeni kendin bulacaksan öylece yürümeye başla. Rıhtımdan Bahariye’ye çıkabilir, oradaki yol ayrımında Moda’ya ya da Yeldeğirmeni’ne doğru dönebilirsin. Ama ne olursa olsun gireceğin her sokakta dikkatini çeken bir şey olacaktır. O yüzden acele etme, gözüne kestirdiğin her mekanda en azından oturup bir şey iç, öyle devam et. 😉

Seni Bekleyenler de Olabilir

Baktın ki ayakların seni Ayrılık Çeşmesi’ne kadar getirmiş aklına Koşuyolu gelsin hemen. Yavaş yavaş yürü yollarda, sakin sokakların tadını çıkar. Acelemiz yok, biz bekleriz seni. Kadıköy’de gidilecek mekanlar içinde bir Irish Pub aranıyorsan Monkey Business’ta seni bekliyor olacağız. Çıtır çıtır patateslerimiz, ordu doyuran hamburgerimiz ve övünmek gibi olsun, envai çeşit biralarımızla sana evinde gibi hissettirmeye söz veriyoruz.

Haydi, bekliyoruz. J