Hedefe Kitlen, Meydan Oku, Kozlarını Paylaş! | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı | Koşuyolu Mekan

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Koşuyolu eğlence mekanlarında oynanacak bir arkadaş ortamı oyunu.

Hedefe Kitlen, Meydan Oku, Kozlarını Paylaş!

 

Koşuyolu eğlence mekanları aktivitelerinin başında dart geliyor. Dartın bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni tabii ki kolay ulaşılabilir ve kurallarının basit olması. Hemen herkesin az ya da çok fikri olduğu dart oyunu, bar oyunu olmakla kalmıyor, bir spor dalı olarak kabul ediliyor. Hatta İngiltere’de şans oyunlarının yasaklandığı bir dönemde dartı ortaya çıkaran kişi, yargılandığı mahkemede dartın sıradan bir şans oyunu değil, bir tür spor olduğunu savunmasaydı belki de bu oyunun adını bile duymamış olacaktık. Günümüzde de büyük yıldızları ve turnuvaları sayesinde dart, günbe gün ana vatanı olan İngiltere topraklarından tüm dünyaya yayılma eğiliminde. Tempolu ve heyecanlı yapısı oyunun popülerliğini kaybetmesini büyük ölçüde engelliyor.

En Kolay Ulaşılabilir Spor Dalı!

En basit haliyle düşündüğümüzde dart, bir hedefe bir cismi fırlatmanın kurallara dökülmüş hali. E bunu ele aldığımızda dart gerçekten de her gün uğraştığımız bir “spor dalı”. Sinirlenip attığımız eşyalar, çöpe atmaya çalıştığımız kağıttan toplar… Durum bu olunca dartın önüne geçtiğinde oynayamayacak kimse kalmıyor. Başarılı olur, olmaz o ayrı…

Tam Koşuyolu eğlence mekanlarında oynanacak bir arkadaş ortamı oyunu. Eğer kalabalık bir arkadaş grubun varsa, hatta belki iki kişiyseniz bile dart, oynanabilecek en ideal oyunlardan biri. Önemli olan arkadaşlarımla birlikte güzel vakit geçirmek de diyebilirsin, hazır toplanmışken boylarının ölçüsünü alayım da. Yendin mi söyleyeceksin soğuk bi’ bira zaferin keyfini çıkaracaksın, yenildin mi söyleceksin soğuk bi’ bira yenilmenin tadına varacaksın.

 

 

Dart’ta Puanlama Nasıl Yapılır?

Koşuyolu eğlence mekanlarında dart oynamaya başlamadan puanlamasını bilmekte de fayda var, dart tahtasının kırmızı ve yeşil renkli en dışındaki çembere isabet ettirirsen duble, yani isabet ettirdiğin noktadaki puan 2 ile çarpılıyor. İçindeki çembere denk getirdiyseniz oku treble; yani rakamı 3 ile çarpıyorsun. Ok tahtanın merkezindeki bullseye denilen dışı yeşil içi kırmızı olan çembere gelince de yeşil olan 25 puan, kırmızı olan ise 50 puan.

Şimdi bi’ dart turnuvası iyi giderdi diyorsan, atla gel Monkey Business’a güzel bir dart gecesi organize et arkadaşlarınla. Koşuyolu eğlence mekanları denilince akla gelen Monkey Business’daki profesyonel dart takımlarıyla, kendini profesyonel sporcu gibi hisset. Ya da boşver profesyonelliği takıl kafana göre.