Mahalle Pubını Tanı! | Monkey Business | Koşuyolu Mekanı | Koşuyolu Mekan

MONKEY BUSINESS

Burada biz bizi biliriz. Komşumuzu da esnafımızı da tanırız. Birbirimize “Günaydın” demekten, başımızı eğip selam vermekten, tanımasak bile tebessüm etmekten çekinmeyiz. Birimizin mutluluğu hepimizi mutlu eder; birlikte kutlar, birlikte eğleniriz.

Sohbete Davetlisiniz

İletişimi Koparmayalım:

Monkey Business | Koşuyolu Mekanı

Mahalle Pubını Tanı!

Eğlence adresi Kadıköy olduğundan beri, alternatif mekan arayışları çoğaldı. Artık alkollü mekan için çoğu kişinin tercihinde Koşuyolu alkollü mekanlar ilk sırada yer alıyor. Koşuyolu’nun kendine özgü dokusunda ve sakinliğinde Monkey Business’a keyifli dakikalar için bekleniyorsunuz.

Koşuyolu alkollü mekanlar arayışında olanların Monkey Business’ı tercih etmeleri için gayet geçerli sebeplerden biri “mahalle pubı” olması. Nasıl mahallenin bakkalı, terzisi, parkı varsa Koşuyolu’nun da “mahalle pubı” var. Rahat edebilmeniz için her şey mevcut. Yani o sizin bildiğiniz Koşuyolu alkollü mekanlardan değil, ayrıcalıklı. Dart turnuvası düzenleyen bir mekan düşünün; işte orası Monkey Business! Müdavimleri olan, yeşilliklerin arasında, mahallenin içinde, tanıdıklarında birlikte rahatça vakit geçirebilme imkanı olan bir yer.

Avrupa yakasının karmaşıklığından, Beşiktaş’ın gürültüsünden sıkılanları Koşuyolu’na alalım! Genç nüfus İstanbul’un onlara yetmediğini dile getirip duruyor; bunun tek sebebi henüz keşfedemedikleri birçok yer var… Çoğunun keşif listesinde Koşuyolu alkollü mekanlar henüz yok! Burası hala onlar için eski İstanbulluların semti… Belki bir nevi öyle çünkü Koşuyolu mahallesi, kozmopolit bir şehirde hala mahalle kültürünü yaşatan ender yerlerden bir tanesi ama bu bir eksi değil, aksine keyfi daha da yükselten bi’ durum.

Evinde Hisset!

Koşuyolu alkollü mekanlar için en önemli şeylerden biri de “evde gibi hissetme” faktörü. Zaten semt olarak insanı evinde gibi hissettiren Koşuyolu, bir gelenin bir daha gidemediği bir yer. Buna bağlı olarak mekanları da öyle olmalı. Monkey Business de tam bu yüzden en sevilen Koşuyolu alkollü mekanlarından! Bir mekanı sadece beğenmek müdavim olmak için yeterli değil. Mekanla bağ kurunca beklenti gelişiyor, beklentilerin doğrultusunda her şey kişiyi tatmin ediyorsa, işte o zaman müdavim olunuyor. Müdavim olunca da her fırsatta soluk o mekanda alınıyor! Konu alkollü mekan olunca, hepimiz için kriterler çok yüksek, ince eler sık dokuruz, titizlikle seçeriz, sonuçta iş çıkışında kafa dinlemek isteği bastırınca bira içmek için gideceğin yer oldukça önemli; evde gibi hissedeceğin bir yere gitmek istersin. İnsan evinde gibi hissediyorsa, kitabını da kapıp gidebilir, pijamasını giyip de…

Koşuyolu alkollü mekanlar içinden Monkey Business da bu “evde gibi hissetme” meselesinden yola çıkmış. İster bar ister -kelimenin gerçek anlamıyla – pub olarak değerlendirin ve gelin!